System oparty na tradycyjnym falowniku łańcuchowym posiada liczne wady, panele połączone są w serie tworząc łańcuch. Z uwagi na to, iż każdy z nich posiada własny profil produkcji, najsłabszy moduł w łańcuchu staje się najsłabszym ogniwem ograniczając przy tym moc generowaną przez inne panele.

W przypadku montażu instalacji Solar Edge, każdy panel staje się niezależną jednostką i nie rzutuje na moc produkcyjną innych modułów.

Tradycyjny projekt systemu wymaga, aby system wykorzystywał ten sam typ paneli oraz aby były one umieszczone pod tym samym kątem w stosunku do słońca. Skutkami tych ograniczeń są niezagospodarowane przestrzenie dachowe.

Bezpieczeństwo

Zastosowane w systemie Solar Edge zabezpieczenia, chronią instalatorów, elektryków i strażaków. W tradycyjnych falownikach, instalatorzy narażeni są na poważne zagrożenia wynikające z braku możliwości wyłączenia generatora na dachu. Rozwiązanie stosowane przez Solar Edge umożliwia automatyczną redukcję wysokiego napięcia DC do napięcia bezpiecznego.

Innowacyjne rozwiązanie

  • Optymalizacja produkcji energii - indywidualnie w każdym panelu.
  • Wykorzystanie tych samych metod instalacji komponentów jakie stosowane są w tradycyjnych systemach falowników.
  • Konkurencyjność kosztów związanych z tymi systemami.

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, falownik SolarEdge odpowiada jedynie za przekształcenie prądu stałego do prądu zmiennego oraz za łączność z platformą internetową.

Integracja z urządzeniami mobilnymi

Platforma monitoringowa jest dostępna z poziomu każdego urządzenia mobilnego bądź komputera, za darmo, na zawsze. Dostarcza wszystkie niezbędne informacje dotyczące całego systemu, falownika, a nawet pojedynczego panelu. Umożliwia to niezwłoczne wykrycie usterki, alarmowanie w czasie rzeczywistym oraz dostęp do gruntownej analizy.

Tradycyjny system nie może śledzić wydajności ani żadnego innego parametru pojedynczego panelu. Uniemożliwia to zdalną identyfikację problemu na poziomie danego modułu.

Optymalizatory mocy zamontowane przy każdym z paneli, stają się dzięki nim panelami inteligentnymi. Optymalizatory mocy umożliwiają śledzenie na poziomie modułu wszystkich jego parametrów elektrycznych i automatycznie dostosowują prąd i napięcie do optymalnej jego pracy.