System oparty na tradycyjnym falowniku łańcuchowym posiada liczne wady, panele połączone są w serie tworząc łańcuch. Z uwagi na to, iż każdy z nich posiada własny profil produkcji, najsłabszy moduł w łańcuchu staje się najsłabszym ogniwem ograniczając przy tym moc generowaną przez inne panele.

W przypadku montażu instalacji Solar Edge, każdy panel staje się niezależną jednostką i nie rzutuje na moc produkcyjną innych modułów.

instalacja fotowoltaiczna - tradycyjny falownik
instalacja fotowoltaiczna - falownik SolarEdge

Tradycyjny projekt systemu wymaga, aby system wykorzystywał ten sam typ paneli oraz aby były one umieszczone pod tym samym kątem w stosunku do słońca. Skutkami tych ograniczeń są niezagospodarowane przestrzenie dachowe.

tradycyjny falownik - ułożenie paneli słonecznych
solar edge - ułożenie paneli słonecznych

Bezpieczeństwo

Zastosowane w systemie Solar Edge zabezpieczenia, chronią instalatorów, elektryków i strażaków. W tradycyjnych falownikach, instalatorzy narażeni są na poważne zagrożenia wynikające z braku możliwości wyłączenia generatora na dachu. Rozwiązanie stosowane przez Solar Edge umożliwia automatyczną redukcję wysokiego napięcia DC do napięcia bezpiecznego.

tradycyjny falownik - wyłączenie generatora
Solar Edge - wyłączenie generatora

Innowacyjne rozwiązanie

  • Optymalizacja produkcji energii - indywidualnie w każdym panelu.
  • Wykorzystanie tych samych metod instalacji komponentów jakie stosowane są w tradycyjnych systemach falowników.
  • Konkurencyjność kosztów związanych z tymi systemami.
system solar edge - innowacyjne rozwiązanie

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, falownik SolarEdge odpowiada jedynie za przekształcenie prądu stałego do prądu zmiennego oraz za łączność z platformą internetową.

łączność z platformą internetową.

Integracja z urządzeniami mobilnymi

Platforma monitoringowa jest dostępna z poziomu każdego urządzenia mobilnego bądź komputera, za darmo, na zawsze. Dostarcza wszystkie niezbędne informacje dotyczące całego systemu, falownika, a nawet pojedynczego panelu. Umożliwia to niezwłoczne wykrycie usterki, alarmowanie w czasie rzeczywistym oraz dostęp do gruntownej analizy.

system solar edge
system solar edge - sterowanie z komputera
system solar edge - sterowanie z komputera

Tradycyjny system nie może śledzić wydajności ani żadnego innego parametru pojedynczego panelu. Uniemożliwia to zdalną identyfikację problemu na poziomie danego modułu.

Optymalizatory mocy zamontowane przy każdym z paneli, stają się dzięki nim panelami inteligentnymi. Optymalizatory mocy umożliwiają śledzenie na poziomie modułu wszystkich jego parametrów elektrycznych i automatycznie dostosowują prąd i napięcie do optymalnej jego pracy.

system solar edge - panele
tradycyjny falownik - brak monitorowania na panelu